Folie przeciwsłoneczne

Folia przeciw UV - folia neutral 3M - Morpho Films
Fundacja Raka skóry - folie UV

Redukcja promieniowania UV

Promienie słoneczne przechodzące przez szyby okienne zawierają szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.

Zwykłe szkło przepuszcza promienie UV prawie w 100%. Osoby przebywające blisko okien, narażone są na bezpośrednie działanie promieni UV na ich skórze, co może w skrajnych przypadkach powodować stany chorobowe (przeczytaj na naszym blogu o wpływie UV na skórę i o skuteczności folii) Szczególnie wrażliwe są w tym względzie dzieci, które wymagają wyjątkowej ochrony.

Folia przeciw UV - folia neutral 3M - Morpho Films

Każde tworzywo sztuczne i materiał tekstylny poddany działaniu promieniowania UV ma tendencję do odbarwiania, matowienia lub blaknięcia. Ustawiczne działanie promieni słonecznych prowadzi w efekcie do niszczenia materiału.
Cenne przedmioty, takie jak eksponaty muzealne, czy książki w bibliotekach wymagają? szczególnej ochrony przed UV.
Na przyspieszone płowienie materiałów tekstylnych narzekają właściciele sklepów odzieżowych i obuwniczych, którzy w celach ekspozycji wystawiają swoje produkty w witrynach sklepowych.
Również każdy z nas może zaobserwować przyspieszone matowienie lakieru na podłodze, czy meblach znajdujących się w obrębie dopływu światła dziennego.
Promieniowanie UV stanowi również niemały problemem w drukarniach, gdzie farby czułe na UV tracą swoje właściwości.

Chcąc zapewnić dłuższą żywotność ekspozycji sklepowej, czy niezakłóconą produkcję elementów wrażliwych na UV, zaleca się stosować folie okienne.

 

Działanie folii okiennych polega na selektywnym przepuszczaniu światła. Po zainstalowaniu folii na szybę, promieniowanie UV jest blokowane w 99%, dzięki czemu nasze zdrowie jest chronione a żywotność wyposażenia i materiałów znacznie się wydłuża. Działanie ochronne przeciw UV wykazują nie tylko folie typowo przeciwsłoneczne, ale także folie ochronne (bezpieczne i antywłamaniowe), które są przezroczyste.

 

Folie okienne 3M są rekomendowane przez fundację zajmującą się zwalczaniem raka skóry.

Jeśli mają Państwo kłopot z nadmiernym promieniowaniem UV wpływającym na zmiany skórne lub z niszczeniem materiałów i chcielibyście rozwiązać ten problem, chętnie wskażemy jeszcze inne czynniki, mające wpływ na opisane wyżej działanie, a które możemy dla Państwa wyeliminować. Na czynniki te należy zwrócić uwagę przy doborze folii na okna.