Folie przeciwsłoneczne

folia 3M Silver 15 exterior

3M Silver 15 exterior

Najskuteczniejsza z lustrzanych folii zewnętrznych - folia 3M Silver 15 exterior.

 

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości warstw tlenków metali folia stanowi skuteczną barierę dla zbyt dużej ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Duża zawartość tlenków oraz przyciemnienie powodują, że przebywanie za szybą w upalne dni przestaje być dokuczliwe. Folia blokuje ponad 80% promieniowania podczerwonego oraz 85% światła widzialnego.

 

Efektem dodatkowym uzyskanym po montażu folii jest efekt lustra, który z jednej strony zapewnia prywatność, z drugiej wpływa na poprawę wyglądu elewacji. Należy pamiętać, że folie lustrzane działają w ten sposób, że efekt lustra pojawia się po jaśniejszej stronie oklejonej szyby. Należy też dobierać stopień przyciemnienia folii odpowiednio do nasłonecznienia, wielkości szyb i kubatury pomieszczenia.

 

Folii lustrzanych na rynku jest wiele, jednak to 3M jest prekursorem w tej dziedzinie i koncern 3M jako pierwszy uzyskał patent na folię samoprzylepną z metalizowaną warstwą rekleksyjną (odbijającą). 3M jest też jedynym producentem posiadającym siedzibę w Polsce i oferującym wiarygodną gwarancję wspólnie z autoryzowanym wykonawcą (jakim jest Morpho Films).