Folie przeciwsłoneczne

Folie okienne przeciwsłoneczne 3M - Morpho Films Wrocław

Poprawa wyglądu elewacji

Często elewacje budynków, szczególnie tych starszych, wyglądają bardzo nieestetycznie. Sprawiają wrażenie bardzo wyeksploatowanych, wręcz zużytych. Każda szyba wygląda inaczej i jako całość budynek prezentuje się nieciekawie. Sytuacja taka ma miejsce szczególnie wtedy, gdy jeden budynek eksploatowany jest przez kilku lub kilkunastu podnajemców. Każdy ma inne pomysły na zabezpieczenie się przed słońcem stosując na oknach różne rolety, żaluzje itp. zapewne nie zdając sobie sprawy z istnienia skutecznego rozwiązania, jakim jest folia okienna przeciwsłoneczna. Nawet w obrębie jednej firmy zdarzają się okna przesłonięte przed słońcem szpetnymi zasłonami, a nawet folią spożywczą, czy papierem.

Zainstalowanie na całej elewacji folii przeciwsłonecznej sprawia, że budynek wygląda nowocześnie i staje się jednolitą, estetyczną budowlą.
W przypadku budynków biurowych folie lustrzane przywracają modernistyczny wygląd, w przypadku zaś kamienic i budynków zabytkowych, folie okienne neutralne (3M Neutral 35/ Neutral 35 Exterior) oraz folie Prestige 70 nie zmieniają wyglądu elewacji, ale nadają oknom delikatny i jednolity wygląd. Wszystko to przy zachowaniu właściwości redukcji nagrzewania wnętrz i zwiększenia wydajności ewentualnej klimatyzacji.

Natura niektórych budynków sprawia, że najlepiej sprawdza się w nich efekt przyciemnienia szyb, który można uzyskać stosując folie Night Vision lub auto folie służące do przyciemniania szyb samochodowych. W takim przypadku należy jednak szczególnie uważnie wykonać analizę naprężenia szkła, którą wykonujemy wspólnie z firmą 3M.

Ważne jest, aby nowy wygląd elewacji powstały dzięki zastosowaniu odpowiednich folii, utrzymany był jak najdłużej. Stosując folie 3M mogą mieć Państwo pewność, że ich jakość to właśnie gwarantuje.
Folie 3M spełniają swoją rolę przez długie lata bez efektu zmatowienia, jaki można zauważyć tam, gdzie zastosowano niskiej jakości folie na okna.