Folie przeciwsłoneczne

  • Folie Prestige
  • Folie na poliwęglan
  • Redukcja promieniowania UV
  • Poprawa wyglądu elewacji
  • Redukcja kosztów klimatyzacji
  • Redukcja nagrzewania
folie okienne 3M Prestige 70 Exterior
folia 3M Prestige 70 folia 3M Prestige 40 Exterior na szybach budynku Intersport
Folia 3M Prestige 70 Exterior - witryna sklepowa - oklejanie Morpho Films
Folia 3M Prestige 70 exterior

Folie Prestige

Jako dystrybutor folii 3M oferujemy szeroki wybór folii przeciwsłonecznych 3M. Najbardziej popularne folie okienne 3M to Silver 15 Exterior, Neutral 35 Exterior oraz bezkonkurencyjna folia 3M Prestige.

Folia okienna Prestige 70 Exterior nie powoduje zaciemnienia wnętrz przy 97% blokadzie promieniowania podczerwonego (!). Należy dodać, że działanie standardowych folii okiennych przeciwsłonecznych redukujace nagrzewanie możliwe jest dzięki zwartości cienkich warstw metali. Folie 3M Presige to wyjatkowe osiagnięcie naukowców z laboratoriów 3M, gdyż sa one całkowicie pozbawione metali.Dzięki temu trwałość folii jest ekstremalnie wysoka, gdyż nie mamy powłok mogących ulegać korozji w czasie. Nie ma też potrzeby stosowania na krawędziach folii silikonu czy taśm uszczelniających, co szczególnie w przypadku pomieszczeń mieszkalnych ma bardzo pozytywny wpływ na etstykę wykonania montażu, ale rónież na szybkość montażu. Folia Prestige składa się z ok. 200 warstw przezroczystej folii, na których to warstwach fale elektromagnetyczne załamują się pod różnymi kontami w efekcie prawie cała część podczerwieni jest odbijana. A jak wiadomo, podczerwień, to nic innego jak ciepło.

Folie okienne Prestige występują w wersji wewnętrznej i zewnętrznej. W wersji przyciemnionej mamy do dyspozycji folię 3M Prestige 40 Exterior

Na zdjęciu obiektu Intersport widać folię Prestige 70 Exterior na szybach wystawowych, zaś folię Prestige 40 Exterior na piętrze budynku.

Więcej zdjęć obiektu można znaleźć w naszej galerii realizacji. Folia Prestige 70 to typowe rozwiązanie nierozwiązywalnego do niedawna problemu - uzyskania skutecznej redukcji nagrzewania przy zachowaniu doświetlenia wnętrz światłem dziennym. Dlatego tak chętnie są stosowane na witrynach sklepowych, czy innych pomieszczeniach, których nie chcemy zaciemnić.

Folia Prestige 70 Exterior jest też najchętniej stosowana w mieszkaniach, czy domach prywatnych, gdzie dopływ światła dziennego jest szczególnie istotny. Na prezentowanym zdjęciu niżej można zobaczyć pokój dziecka, którego temperatura obniżyła się w upalne dni z 40 na 28 stC. Szyba z folią nadal doświetla wnętrze pokoju, jednocześnie chroniąc skórę bawiącej się pociechy dzięki blokowaniu promieni UV.

Wśród zewnętrznych folii Prestige wspomnieć warto o istnieniu najjaśniejszej folii Prestige 90 Exterior, której dosłownie nie widać na szybie, gdyż ok 90% światła widzialnego przepuszcza również szyba bez folii. Jednak ze względu na wyższą skuteczność rekomendujemy folię Prestige 70 Exterior, chociaż cena tej drugiej jest wyższa, to warto zainwestować w ten komfort.

Folie Prestige objęte są 10-letnią gwarancją gdy instalowane są na zewnątrz i 15-letnią w wersji wewnętrznej. Warunkiem uzyskania przedstawionych okresów gwarancji jest montaż przez autoryzowanego wykonawcę (zapraszamy do kontaktu z nami) oraz mycie szyb z folią minimum dwa razy w roku.

Jeśli interesuje Państwa temat folii przeciwsłonecznych, potrzebna jest bezpłatna konsultacja lub porada, czy też chcecie Państwo złożyć zamówienie, zapraszamy do kontaktu.

Aby zapoznać się z próbkami folii zewnętrznych proponujemy zamówienie kompletu najpopularniejszych zewnętrznych folii okiennych 3M, proponujemy ich zakup w przystępnej cenie na allegro http://allegro.pl/oryg-folia-okienna-przeciwsloneczna-3m-probki-i5449571306.html

Filmy:
folie na poliwęglan

Folie na poliwęglan

Poliwęglan jest tworzywem często stosowanym w naświetlach hal produkcyjnych, czy magazynów. Główna zaleta poliwęglanu to brak możliwości jego "stłuczenia" i lekkość konstrukcji świetlika. Stosunkowo niedawno pojawiły się folie przeciwsłoneczne dedykowane do tego tworzywa. Przykładem folii na poliwęglan jest folia 3M Silver 15 Plastic, która może być stosowana również na akrylowe świetliki i klapy dymowe. Folie okienne przeciwsłoneczne to najprostszy i najtańszy sposób na zabezpieczenie pomieszczeń znajdujacych się pod świetlikami poliwęglanowymi i akrylowymi.

Folia przeciw UV - folia neutral 3M - Morpho Films
Fundacja Raka skóry - folie UV

Redukcja promieniowania UV

Promienie słoneczne przechodzące przez szyby okienne zawierają szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.

Zwykłe szkło przepuszcza promienie UV prawie w 100%. Osoby przebywające blisko okien, narażone są na bezpośrednie działanie promieni UV na ich skórze, co może w skrajnych przypadkach powodować stany chorobowe (przeczytaj na naszym blogu o wpływie UV na skórę i o skuteczności folii) Szczególnie wrażliwe są w tym względzie dzieci, które wymagają wyjątkowej ochrony.

Folia przeciw UV - folia neutral 3M - Morpho Films

Każde tworzywo sztuczne i materiał tekstylny poddany działaniu promieniowania UV ma tendencję do odbarwiania, matowienia lub blaknięcia. Ustawiczne działanie promieni słonecznych prowadzi w efekcie do niszczenia materiału.
Cenne przedmioty, takie jak eksponaty muzealne, czy książki w bibliotekach wymagają? szczególnej ochrony przed UV.
Na przyspieszone płowienie materiałów tekstylnych narzekają właściciele sklepów odzieżowych i obuwniczych, którzy w celach ekspozycji wystawiają swoje produkty w witrynach sklepowych.
Również każdy z nas może zaobserwować przyspieszone matowienie lakieru na podłodze, czy meblach znajdujących się w obrębie dopływu światła dziennego.
Promieniowanie UV stanowi również niemały problemem w drukarniach, gdzie farby czułe na UV tracą swoje właściwości.

Chcąc zapewnić dłuższą żywotność ekspozycji sklepowej, czy niezakłóconą produkcję elementów wrażliwych na UV, zaleca się stosować folie okienne.

 

Działanie folii okiennych polega na selektywnym przepuszczaniu światła. Po zainstalowaniu folii na szybę, promieniowanie UV jest blokowane w 99%, dzięki czemu nasze zdrowie jest chronione a żywotność wyposażenia i materiałów znacznie się wydłuża. Działanie ochronne przeciw UV wykazują nie tylko folie typowo przeciwsłoneczne, ale także folie ochronne (bezpieczne i antywłamaniowe), które są przezroczyste.

 

Folie okienne 3M są rekomendowane przez fundację zajmującą się zwalczaniem raka skóry.

Jeśli mają Państwo kłopot z nadmiernym promieniowaniem UV wpływającym na zmiany skórne lub z niszczeniem materiałów i chcielibyście rozwiązać ten problem, chętnie wskażemy jeszcze inne czynniki, mające wpływ na opisane wyżej działanie, a które możemy dla Państwa wyeliminować. Na czynniki te należy zwrócić uwagę przy doborze folii na okna.

Folie okienne przeciwsłoneczne 3M - Morpho Films Wrocław

Poprawa wyglądu elewacji

Często elewacje budynków, szczególnie tych starszych, wyglądają bardzo nieestetycznie. Sprawiają wrażenie bardzo wyeksploatowanych, wręcz zużytych. Każda szyba wygląda inaczej i jako całość budynek prezentuje się nieciekawie. Sytuacja taka ma miejsce szczególnie wtedy, gdy jeden budynek eksploatowany jest przez kilku lub kilkunastu podnajemców. Każdy ma inne pomysły na zabezpieczenie się przed słońcem stosując na oknach różne rolety, żaluzje itp. zapewne nie zdając sobie sprawy z istnienia skutecznego rozwiązania, jakim jest folia okienna przeciwsłoneczna. Nawet w obrębie jednej firmy zdarzają się okna przesłonięte przed słońcem szpetnymi zasłonami, a nawet folią spożywczą, czy papierem.

Zainstalowanie na całej elewacji folii przeciwsłonecznej sprawia, że budynek wygląda nowocześnie i staje się jednolitą, estetyczną budowlą.
W przypadku budynków biurowych folie lustrzane przywracają modernistyczny wygląd, w przypadku zaś kamienic i budynków zabytkowych, folie okienne neutralne (3M Neutral 35/ Neutral 35 Exterior) oraz folie Prestige 70 nie zmieniają wyglądu elewacji, ale nadają oknom delikatny i jednolity wygląd. Wszystko to przy zachowaniu właściwości redukcji nagrzewania wnętrz i zwiększenia wydajności ewentualnej klimatyzacji.

Natura niektórych budynków sprawia, że najlepiej sprawdza się w nich efekt przyciemnienia szyb, który można uzyskać stosując folie Night Vision lub auto folie służące do przyciemniania szyb samochodowych. W takim przypadku należy jednak szczególnie uważnie wykonać analizę naprężenia szkła, którą wykonujemy wspólnie z firmą 3M.

Ważne jest, aby nowy wygląd elewacji powstały dzięki zastosowaniu odpowiednich folii, utrzymany był jak najdłużej. Stosując folie 3M mogą mieć Państwo pewność, że ich jakość to właśnie gwarantuje.
Folie 3M spełniają swoją rolę przez długie lata bez efektu zmatowienia, jaki można zauważyć tam, gdzie zastosowano niskiej jakości folie na okna.

folie okienne na szkło przeciwsłoneczne - Morpho Films Wrocław

Redukcja kosztów klimatyzacji

Wiele osób zarządzających budynkami, w których zainstalowana została klimatyzacja, przekonuje się, że niezmiernie rzadko udaje się zaprojektować wydajny system klimatyzacji. Szczególnie wtedy, gdy projekt budynku przewiduje dużą ilość przeszkleń.

Gdy klimatyzacja została już zainstalowana, a jej działanie przestaje być wystarczające ze względu na zbyt dużą ilość ciepła dostającego się latem do budynku przez szyby okienne, wówczas folia przeciwsłoneczna znakomicie poprawi efektywność klimatyzacji. 
Folie okienne zainstalowane na szyby, odbijając promienie słoneczne znacznie zmniejszają zapotrzebowanie na chłodzenie powietrza, przez co wpływają na obniżenie kosztów klimatyzacji. 

Specjalne powłoki metaliczne folii odbijają większą część ciepła dochodzącego do szyb, co wpływa na obniżenie zużycia energii wykorzystywanej do schłodzenia pomieszczenia i przynosi wymierne korzyści finansowe. Koszty poniesione na instalację folii zwracają się w ciągu kilku lat (przeważnie od 2 do 5), w zależności od konstrukcji budynku, rodzaju szyb i zainstalowanej folii.

Jako firma od lat zajmująca się doradztwem, sprzedażą i profesjonalnym montażem folii okiennych, zapewniamy rzetelne przekazanie wiedzy oraz sprawną instalację, zgodną z zaleceniami producenta. Zapewniamy, że zamiast zwiększać moc klimatyzacji, często wystarczy instalacja skutecznych i trwałych folii okiennych.

Prosimy o kontakt, jeśli życzycie sobie Państwo bezpłatnej konsultacji u Państwa w budynku. Nie istotne, czy jest to Wrocław, Warszawa, Katowice, czy Gdańsk. Działamy w całym kraju.

folie okienne Wrocław - Morpho Films
Folie przeciwsłoneczne 3M - rozkład temperatury folie okienne Wrocław

Redukcja nagrzewania

Dzisiejsza architektura opiera się na maksymalnym wykorzystaniu światła dziennego do oświetlania budynków.  Charakterystyczną? cechą wszystkich budynków są więc ogromne przeszklenia. Niekiedy cała elewacja stanowi szkło.
Obok niewątpliwych walorów szkła pojawił się problem z nadmierną operacją słońca, które powoduje nagrzewanie wnętrza budynku.
Stosowanie żaluzji zewnętrznych jest kosztowne i kłopotliwe, żaluzje wewnętrzne nie są natomiast skuteczne w odbijaniu energii cieplnej. Energia ta gromadzi się więc w pomieszczeniu, nagrzewając dodatkowo całe jego wyposażenie, przez co znacznie podnosi się temperatura. Przeczytaj porównanie typowych osłon okiennych z foliami okiennymi na naszym blogu

Zainstalowanie przeciwsłonecznych folii okiennych bezpośrednio na szkło powoduje powstanie powłoki refleksyjnej, która odbija promienie słoneczne na zewnątrz.

W przypadku złożonego systemu szyb lub gdy podłożem jest poliwęglan, czy akryl, należy folię zamontować na zewnętrzną powierzchnię szyby.
Dzięki zainstalowaniu folii na szybę możemy zredukować efekt nagrzewania nawet o 80%.

Powoduje to obniżenie temperatury w pomieszczeniach od kilku do kilkunastu stopni, w zależności od położenia i konstrukcji budynku.

Nawet tzw. szkło przeciwsłoneczne (przyciemnione lub refleksyjne) nie jest tak skuteczne jak zamontowana folia na szybę. Fabrycznie nanoszone powłoki z wielu względów nie mogą być tak efektywne jak folie. Ponadto możecie mieć Państwo pewność, że trwałość naklejonej przez nas folii nie różni się od trwałości powłok fabrycznych na szkle. Dla przykładu, gwarancja na folię zewnętrzną 3M Prestige wynosi 10 lat, przy jej trwałość jest znacznie większa, jak przystało na produkt 3M. Natomiast każda powłoka na szkle powoduje zaciemnienie w przeciwieństwie do folii Prestige 70 (o foliach Prestige czytaj niżej).

Przykładowe rozkłady temperatury zarejestrowane latem w pomieszczeniach bez folii i z folią pokazują, że w pomieszczeniach, których szyby oklejone są foliami okiennymi, znacznie poprawiają się warunki klimatyczne.

Folie przeciwsłoneczne 3M - rozkład temperatury folie okienne Wrocław
Temperatura wewnątrz nie tylko obniża się, ale również stabilizuje (tzn. brak znacznych skoków temperatur), co wpływa na komfort użytkowników i wydajności w miejscu pracy.
Do czynników sprzyjających poprawie komfortu, dzięki zastosowaniu folii okiennych, dodać można ochronę przed UV i redukcję promieniami słonecznymi.