Folie dekoracyjne

  • Estetyka
  • Bezpieczeństwo i Funkcjonalność
folie dekoracyjne matowe 3M Fasara Linen
Folia dekoracyjna 3M mrożona, z paskami, folia na szyby mleczna matowa Warszawa

Estetyka

Folie dekoracyjne, ozdabiając przeszklenia pomieszczeń, pozwalają nadać? wnętrzom nowy i niepowtarzalny wygląd.
Dzięki unikalnemu wzornictwu opracowanych w Japonii matowych folii 3M Fasara, czy też folii 3M Scotchcal Dusted 7725-314 (mleczna matowa) lub  Frosted Crystal 7725-324 (z efektem szkła trawionego i mrożonego / szronionego), możemy spełnić oczekiwania nawet najwybredniejszych gustów. Przykładem zastosowania folii 7725-324 jest prezentowana na zdjęciu niżej realizacja z Centrum Finansowego z Warszawie, gdzie zastosowano popularny sposób dekoracji i prywatyzacji, mianowicie przesłonięcie środkowej części ścianki szklanej i zmniejszające się paski u dołu oraz u góry.

Folie 3M Fasara produkowane są w Japonii, stąd nie brak w gamie tych folii dekoracyjnych orientalnych wzorów, jak np. papier ryżowy i nazw, które kojarzą się z krajem kwitnącej wiśni: np. Yamato, czy Sagano. Jednym z ciekawszych wzorów jest prezentowany wyżej model Fasara Linen (zdjęcie wyżej), który oprócz efektu dekoracyjnego pozwala na lekkie przesłonięcie wnętrza bez większego ograniczenia ilości światła przechodzącego przez szybę z folią. Cała grupa folii Fasara to ponad 50 wzorów.

Ciekawą folią ekonomiczną z efektem szronu jest folia 3M Scotchcal 5525-324, natomiast folia biała matowa to odpowiednio 3M Scotchcal 5525-314. Za rozsądną cenę otrzymujemy materiał z niesamowitym efektem na szkle. Folia szroniona Scotchcal 5525-324 umożliwia wycinanie w niej wszelkich wzorów dekoracyjnych.

Więcej informacji o foliach z serii 3M Scotchcal 5525 (w języku angielskim) w załączonym niżej linku do biuletynu. Polecamy również strony internetowe koncernu 3M w Polsce opisujące (język polski) folie dekoracyjne 3M.

folie dekoracyjne 3M Scotchcal 5525 - biuletyn, Morpho Films Wrocław


W dekoracji szkła wciąż dużą popularnością cieszą się folie matowe (matujące, mleczne), które imitują szkło trawione lub piaskowane.

Cenną zaletą folii dekoracyjnych 3M jest możliwość łatwego i skutecznego usunięcia takich zabrudzeń, jak odciski palców, które są bardzo trudne do usunięcia z szyb obrabianych mechanicznie, czyli np. szyb piaskowanych.

Jeśli przedmiotem dekoracji mają ściany, lub inne powierzchnie, sprawdź folie graficzne 3M oraz laminaty 3M Di-Noc

Folia dekoracyjna matowa 3M na balkonie. Wykonanie projektu na życzenie klienta
Folia dekoracyjna matowa 3M na balkonie. Wykonanie projektu na życzenie klienta
folie dekoracyjne 3M - wizualizacja różnych propozycji dla klienta, folie dekoracyjne Wrocław

Bezpieczeństwo i Funkcjonalność

Folie matowe czy szronione, oprócz walorów dekoracyjnych, pełnią dodatkowo ważną funkcję ochronną. W przypadku rozbicia szyby oklejonej folią szkło nie rozpryskuje się tak, jak szkło piaskowane bez folii, ponieważ folia z klejem utrzymuje kawałki szkła w jednym kawałku. Administratorzy budynków powinni zadbać również o to, aby na każdej dużej szybie znajdującej się w pobliżu ciągów komunikacyjnych, znalazł się nawet drobny akcent wykonany z folii dekoracyjnej. Zapobiegniemy wówczas przypadkowemu zderzeniu z przezroczystą taflą szkła.

Ciekawą zaletą folii jest to, że aby uzyskać szkło bezpieczne matowe czy mrożone, nie trzeba wymieniać istniejących szyb. Wystarczy zainstalować folie okienne dekoracyjne. Niewątpliwą zaletą naszych folii jest możliwość ich wymiany, gdy dekoracja przeszkleń znudzi się i opatrzy, lub gdy dane pomieszczenie zmieni swoje przeznaczenie.

Wyrafinowana estetyka folii dekoracyjnych w połączeniu z naszymi projektami sprawią, że w przeszklonych pomieszczeniach Państwo i Państwa goście będą zawsze czuli się? komfortowo. Ponieważ szyba jest doskonałym miejscem do zaprezentowania nazwy lub logo, dlatego chętnie opracujemy grafikę, która znajdzie się na folii. Zaproponujemy też takie rozwiązania, które dadzą użytkownikom poczucie otwartej przestrzeni w przyjaznych, zapewniających komfort wnętrzach.

Folie matowe znakomicie nadają się do biur, mieszkań, gabinetów oraz wszędzie tam, gdzie chcemy uniknąć ciekawskich spojrzeń z zewnątrz i jednocześnie zapewnić dodatkowe wrażenia estetyczne. Ostatnio popularnym miejscem naszych montaży są szyby balkonów.

Innym sposobem zapewnienia prywatności jest zainstalowanie na szybie folii lustrzanej tak, aby przy określonych warunkach, osoby patrzące na szybę od zewnątrz widziały lustro, podczas gdy od wewnątrz widać dobrze, co dzieje się na zewnątrz.

Jako dystrybutor folii 3M posiadamy szeroki wybór folii dekoracyjnych marki 3M.

Jeśli interesuje Państwa temat folii dekoracyjnych, potrzebna jest bezpłatna konsultacja lub porada, czy też chcecie Państwo złożyć zamówienie, zapraszamy do kontaktu. Po akceptacji oferty chętnie przygotujemy wizualizację. Nasze realizacje folii dekoracyjnych z Warszawy, Wrocławia i Krakowa, można zobaczyć tutaj http://www.morphofilms.pl/realizacje/folie-dekoracyjne-galeria

Naszymi klientami są bezpośrednio firmy, instytucje i osoby prywatne, jednak często współpracujemy z projektantami, firmami dostarczającymi stolarkę okienną czy szklane ścianki działowe. Realizujemy projekty i montaże folii dekoracyjnych liczone w dziesiątkach tysięcy metrów kwadratowych. Naszym obszarem działania są nie tylko Warszawa i Wrocław, ale cała Polska, ponieważ często realizujemy zlecenia firmy i instytucji z oddziałami w wielu miejscowościach.

Świadczymy również usługi cięcia ploterowego folii. Wycięte folie z wzorem, czy też po prostu paski, wysyłamy kurierem.

Chcesz zamówić folie, albo szukasz firmy do profesjonalnego montażu? A może chcesz się poradzić? Wyślij zapytanie