Folie antywłamaniowe

  • Ochrona przed włamaniem i wandalizmem
  • Ochrona przed zranieniem
  • Bezpieczna produkcja i pakowanie żywności - HACCP
Folie antywłamaniowe 3M - Morpho Films Wrocław

Ochrona przed włamaniem i wandalizmem

Jak chronić dom i firmę przed włamaniem przez okna bez wymiany szyb?

Większość kradzieży z włamaniem dokonuje się w ciągu kilkudziesięciu sekund, na ogół poniżej 30s ! W takich sytuacjach słabym punktem każdego budynku, czy też samochodu okazują się szyby w oknach, które łatwo stłuc. Jednakże istnieje możliwość zabezpieczenia szyb. Odpowiednie folie antywłamaniowe* sprawiają, że wydłuża się czas potrzebny sprawcom, aby dostali się do wewnątrz. Dzięki temu drastycznie zwiększa się szansa na ich zauważenie i zaalarmowanie odpowiednich służb.

Najczęściej włamanie odbywa się bez przygotowania i w związku z tym utrudnienie w postaci folii okiennych zabezpieczających skutecznie odstrasza i zniechęca potencjalnych intruzów.
Folie okienne antywłamaniowe, zainstalowane na wewnętrznej powierzchni szyby stanowią tarczę ochronną. Po uderzeniu ciężkim przedmiotem szyba pęka, ale nie rozpada się, ponieważ jest utrzymywana przez folię.

Folie antywłamaniowe 3M - Morpho Films Wrocław
Folia antywłamaniowa - zalety zabezpieczenia:
- SKUTECZNOŚĆ - specjalna wielowarstwowa konstrukcja folii zabezpieczającej serii ULTRA (do 39 warstw) sprawia, że folię bardzo trudno rozerwać, nawet pod wpływem wybuchu. Folie Ultra zostały stworzone dla ochrony placówek dyplomatycznych rządu USA. Skuteczność zwykłych folii bierze się z ich grubości. Im grubsza folia, tym trudniejsze jej przebicie.
- DYSKRECJA - bezbarwna folia antywłamaniowa jest niewidoczna dla włamywaczy lub wandali.
- OSZCZĘDNOŚĆ – zamiast wymiany szyb na szyby antywłamaniowe, wystarczy zainstalować folie antywłamaniowe. Instalacja jest szybka i nie zakłóca normalnego funkcjonowania pomieszczenia.
- KOMFORT - w przypadku stłuczenia szyby mamy czas na jej wymianę gdyż utrzymywana przez folię ochronną szyba nie rozpryskuje się.

*Należy pamiętać, że termin "antywłamaniowe" w przypadku folii jest określeniem zwyczajowym. Według nomenklatury wszelkich norm, folie należałoby określać mianem "ochronne", "zabezpieczające", czy "bezpieczne". W praktyce jednak najmocniejsze folie wytrzymują próby włamania przez szybę, jak pokazano to na filmie i często firmy ubezpieczniowe uznają takie zabezpieczenie jako wystarczające. Po zainstalowaniu folii, szyby będą posiadały klasę odporności P2 zgodnie z EN12600

Filmy:
Folie antywłamaniowe oraz folie bezpieczne

Ochrona przed zranieniem

Jak ze zwykłej szyby zrobić szkło bezpieczne?

Chociaż trudno wyobrazić sobie budynki bez dużych przeszkleń, to jednak bardzo trudno o budynek z dawnych lat, w którym przewidziano skutki ich stłuczenia. O ile w oknach świetlikowych na ogół stosuje się szkło bezpieczne, to w szybach pionowych była to i jest jeszcze rzadkość.
Nawet, jeśli na etapie projektu przewidziano szkło bezpieczne, to czasem w wyniku ograniczania kosztów inwestycji stosuje się zwykłe szkło, które w przypadku stłuczenia może pokaleczyć i spowodować bardziej dotkliwe obrażenia, a nawet śmierć, jeśli np. spadnie z wysokości. Szyby bezpieczne powinny być standardem w każdym budynku.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni czy w Waszych oknach zainstalowano szkło bezpieczne, możemy to dla Was sprawdzić.

Aby zabezpieczyć szkło przed stłuczeniem wystarczy zainstalować folię okienną ochronną lub matową, której zadaniem jest utrzymanie potłuczonego szkła w jednym kawałku razem z folią. Folie okienne ochronne mogą ocalić życie i zdrowie przy minimalnych kosztach, w porównaniu z kosztami wymiany szyb na bezpieczne. Folie 3M są zbadane na zgodność z normą europejską uznawaną w Polsce EN12600


Stłuczone szkło to dla interesantów w instytucjach, czy też klientów w budynkach komercyjnych, powód do roszczeń odszkodowawczych. Koszt zabezpieczenia szyb folią to ułamek ewentualnej kwoty odszkodowania.
To samo dotyczy śliskich podłóg, gdyż upadki na śliskim podłożu są najczęstszą przyczyną? kierowania pozwów przeciwko zarządcom budynków.

W tym przypadku niezwykle skutecznym i trwałym rozwiązaniem jest naklejenie taśmy antypoślwej 3M Safety-Walk lub zainstalowanie osuszających obuwie mat wejściowych 3M Nomad.

Bezpieczna produkcja i pakowanie żywności - HACCP

Bezpieczna produkcja i pakowanie żywności - HACCP

Jak zabezpieczyć żywność przed dostaniem się kawałków szkła?

Jednym z zagrożeń dla procesu produkcji jest możliwość stłuczenia szyb w oknach znajdujących się w pobliżu linii produkcyjnych lub w pomieszczeniach obróbki i pakowania żywności. Wszędzie tam odpryski szkła mogą dostać się do żywności, co opisane jest w HACCP, jako jeden z punktów krytycznych. Aby nie dopuścić do takich sytuacji należy zabezpieczyć szyby foliami okiennymi zabezpieczającymi.

Wystarczy zainstalować cienką ochronną folię, której zadaniem jest utrzymanie potłuczonego szkła w jednym kawałku razem z folią, bez jakiejkolwiek zmiany właściwości optycznych szkła.
Zastosowanie folii okiennych jest znacznie tańsze niż wymiana szyb na nowe szyby bezpieczne. Po zamontowaniu folii otrzymujecie Państwo od nas certyfikat EN12600 

Należy pamiętać, że szkła hartowanego nie można traktować jako szkła bezpiecznego (choć kiedyś tak je nazywano z uwagi na tępe kawałki na jakie się tłucze). Przeciwnie, w przypadku produkcji żywności jest ono jeszcze bardziej niebezpieczne, niż zwykłe szkło float, gdyż tłucze się na bardzo drobne kawałki, trudne do zlokalizowania. 

Jeśli nie jesteście Państwo pewni czy w Waszych oknach zainstalowano szkło bezpieczne, możemy to dla Was sprawdzić. 

Cenną zaletą zainstalowanej folii jest również to, że po stłuczeniu szyby (np. pod koniec zmiany) szkło pozostaje razem z folią w ramach okiennych. Nie trzeba więc wstrzymywać produkcji w celu wymiany szyb, lecz można to zrobić następnego dnia.
Często duże okna w zakładach produkcyjnych powodują oślepianie pracowników promieniami słonecznymi oraz nagrzewanie wnętrz. Wpływa to na obniżenie komfortu i wydajności pracy, ale również może powodować psucie się żywności. 
Warto wówczas pomyśleć o foliach okiennych, które łączą zalety folii ochronnych i przeciwsłonecznych. 


Jeśli interesuje Państwa temat folii ochronnych, potrzebna jest bezpłatna konsultacja lub porada, czy też chcecie Państwo złożyć zamówienie, zapraszamy do kontaktu.

Jako dystrybutor folii 3M oferujemy szeroki wybór folii ochronnych. Lista podstawowych folii zabezpieczających 3MTM ScotchshieldTM:

- Safety S40 (SH4CLARL)

- Safety S70 (SH7CLARL)

- Safety S80 (SH8CLARL)

- Safety S140 (SH14CLARL)

- Ultra S150 (SCLARL150)

- Ultra S400 (SCLARL400)

- Ultra S600 (Ultra 600)

Chcesz zamówić folie, albo szukasz firmy do profesjonalnego montażu? A może chcesz się poradzić? Wyślij zapytanie