Folie antywłamaniowe

Bezpieczna produkcja i pakowanie żywności - HACCP

Ochrona żywności - HACCP

Jak zabezpieczyć żywność przed dostaniem się kawałków szkła?

Jednym z zagrożeń dla procesu produkcji jest możliwość stłuczenia szyb w oknach znajdujących się w pobliżu linii produkcyjnych lub w pomieszczeniach obróbki i pakowania żywności. Wszędzie tam odpryski szkła mogą dostać się do żywności, co opisane jest w HACCP, jako jeden z punktów krytycznych. Aby nie dopuścić do takich sytuacji należy zabezpieczyć szyby foliami okiennymi zabezpieczającymi.

Wystarczy zainstalować cienką ochronną folię, której zadaniem jest utrzymanie potłuczonego szkła w jednym kawałku razem z folią, bez jakiejkolwiek zmiany właściwości optycznych szkła.
Zastosowanie folii okiennych jest znacznie tańsze niż wymiana szyb na nowe szyby bezpieczne. Po zamontowaniu folii otrzymujecie Państwo od nas certyfikat EN12600 

Należy pamiętać, że szkła hartowanego nie można traktować jako szkła bezpiecznego (choć kiedyś tak je nazywano z uwagi na tępe kawałki na jakie się tłucze). Przeciwnie, w przypadku produkcji żywności jest ono jeszcze bardziej niebezpieczne, niż zwykłe szkło float, gdyż tłucze się na bardzo drobne kawałki, trudne do zlokalizowania. 

Jeśli nie jesteście Państwo pewni czy w Waszych oknach zainstalowano szkło bezpieczne, możemy to dla Was sprawdzić. 

Cenną zaletą zainstalowanej folii jest również to, że po stłuczeniu szyby (np. pod koniec zmiany) szkło pozostaje razem z folią w ramach okiennych. Nie trzeba więc wstrzymywać produkcji w celu wymiany szyb, lecz można to zrobić następnego dnia.
Często duże okna w zakładach produkcyjnych powodują oślepianie pracowników promieniami słonecznymi oraz nagrzewanie wnętrz. Wpływa to na obniżenie komfortu i wydajności pracy, ale również może powodować psucie się żywności. 
Warto wówczas pomyśleć o foliach okiennych, które łączą zalety folii ochronnych i przeciwsłonecznych. 


Jeśli interesuje Państwa temat folii ochronnych, potrzebna jest bezpłatna konsultacja lub porada, czy też chcecie Państwo złożyć zamówienie, zapraszamy do kontaktu.

Jako dystrybutor folii 3M oferujemy szeroki wybór folii ochronnych. Lista podstawowych folii zabezpieczających 3MTM ScotchshieldTM:

- Safety S40 (SH4CLARL)

- Safety S70 (SH7CLARL)

- Safety S80 (SH8CLARL)

- Safety S140 (SH14CLARL)

 

- Ultra S600

- Ultra S800 

Chcesz zamówić folie, albo szukasz firmy do profesjonalnego montażu? A może chcesz się poradzić? Wyślij zapytanie