Folie antywłamaniowe

Folie antywłamaniowe oraz folie bezpieczne

Ochrona przed zranieniem

Jak ze zwykłej szyby zrobić szkło bezpieczne?

Chociaż trudno wyobrazić sobie budynki bez dużych przeszkleń, to jednak bardzo trudno o budynek z dawnych lat, w którym przewidziano skutki ich stłuczenia. O ile w oknach świetlikowych na ogół stosuje się szkło bezpieczne, to w szybach pionowych była to i jest jeszcze rzadkość.
Nawet, jeśli na etapie projektu przewidziano szkło bezpieczne, to czasem w wyniku ograniczania kosztów inwestycji stosuje się zwykłe szkło, które w przypadku stłuczenia może pokaleczyć i spowodować bardziej dotkliwe obrażenia, a nawet śmierć, jeśli np. spadnie z wysokości. Szyby bezpieczne powinny być standardem w każdym budynku.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni czy w Waszych oknach zainstalowano szkło bezpieczne, możemy to dla Was sprawdzić.

Aby zabezpieczyć szkło przed stłuczeniem wystarczy zainstalować folię okienną ochronną lub matową, której zadaniem jest utrzymanie potłuczonego szkła w jednym kawałku razem z folią. Folie okienne ochronne mogą ocalić życie i zdrowie przy minimalnych kosztach, w porównaniu z kosztami wymiany szyb na bezpieczne. Folie 3M są zbadane na zgodność z normą europejską uznawaną w Polsce EN12600

Dla ekstremalnej ochrony osób, które przebywają w budynkach narażonych na bombowy atak terrorystyczny lub na wybuch w pobliskiej fabryce, czy stacji paliw, stosuje się przeciwwybuchowe folie 3MTM ScotchshieldTM serii ULTRA. Są to folie wielowarstwowe, elastyczne, zdolne do swoistego odbicia fali wybuchowej. W ofercie możemy wybrać pomiędzy folią 3M Ultra S600 lub Ultra S800. Fala wybuchowa docierając do szyb oklejonych folią 3M Ultra i zabezpieczonych specjalnymi elastycznymi profilami 3M Impact Protection Profile zostaje odbita, szyba rozbija się, ale dzięki folii szkło częściowo zatrzymuje się na folii, częściowo rozpryskuje się na zewnątrz. Profile zaś utrzymują popękane szkło z folią w ramie okiennej.


Stłuczone szkło to dla interesantów w instytucjach, czy też klientów w budynkach komercyjnych, powód do roszczeń odszkodowawczych. Koszt zabezpieczenia szyb folią to ułamek ewentualnej kwoty odszkodowania.
To samo dotyczy śliskich podłóg, gdyż upadki na śliskim podłożu są najczęstszą przyczyną? kierowania pozwów przeciwko zarządcom budynków.

W tym przypadku niezwykle skutecznym i trwałym rozwiązaniem jest naklejenie taśmy antypoślwej 3M Safety-Walk lub zainstalowanie osuszających obuwie mat wejściowych 3M Nomad.

Chcesz zamówić folie, albo szukasz firmy do profesjonalnego montażu? A może chcesz się poradzić? Wyślij zapytanie