Folie przeciwsłoneczne

Folia 3M Prestige 70 interior

3M Prestige 70 interior

Wewnętrzna folia przeciwsłoneczna 3M Prestige 70, podobnie jak folie Prestige zewnętrzne, jest folią selektywną. Przepuszcza bardzo dużą ilość światła widzialnego (VLT=70%) do wnętrza, jednocześnie blokując promieniowanie podczerwone w 97% (transmisja IR=3%). Wpływa więc na poprawę komfortu latem bez zaciemniania wnętrza, w przeciwieństwie do standardowych folii okiennych przeciwsłonecznych, których skuteczność wynika z przyciemnienia. 

 

Folia Prestige 70 jest przy tym bezpieczna dla szyb. Folie wewnętrzne przyciemniające bardzo często absorbują na swojej powierzchni dużą ilość ciepła. Dlatego standardowe folie wewnętrzne muszą mieć warstwy lustrzane, które odbiją ciepło zamiast absorbować, jednak efekt lustra folii typu Silver, czy Neutral nie każdy akceptuje. Folia 3M Prestige 70 składa się z 200 warstw przezroczystych, które powodują załamanie i odbicie fal promieniowania cieplnego, dlatego absorbcja ciepła na powierzchni jest niewielka. Oczywiście jeśli jest taka możliwość, zalecane jest zastosowanie folii zewnętrznej 3M Prestige 70 exterior, która jest jeszcze skuteczniejsza w zatrzymywaniu ciepła słonecznego na zewnątrz.

 

Po zainstalowaniu folii na szybę, Prestige 70 jest praktycznie niezauważalna. Gwarancja w przypadku autoryzowanego montażu wynosi 15 lat! Jest to gwarancja 3M i Morpho.