Folie dekoracyjne

folie dekoracyjne matowe 3M Fasara Linen
Folia dekoracyjna 3M mrożona, z paskami, folia na szyby mleczna matowa Warszawa

Estetyka

Folie dekoracyjne, ozdabiając przeszklenia pomieszczeń, pozwalają nadać? wnętrzom nowy i niepowtarzalny wygląd.
Dzięki unikalnemu wzornictwu opracowanych w Japonii matowych folii 3M Fasara, czy też folii 3M Scotchcal Dusted 7725-314 (mleczna matowa) lub  Frosted Crystal 7725-324 (z efektem szkła trawionego i mrożonego / szronionego), możemy spełnić oczekiwania nawet najwybredniejszych gustów. Przykładem zastosowania folii 7725-324 jest prezentowana na zdjęciu niżej realizacja z Centrum Finansowego z Warszawie, gdzie zastosowano popularny sposób dekoracji i prywatyzacji, mianowicie przesłonięcie środkowej części ścianki szklanej i zmniejszające się paski u dołu oraz u góry.

Folie 3M Fasara produkowane są w Japonii, stąd nie brak w gamie tych folii dekoracyjnych orientalnych wzorów, jak np. papier ryżowy i nazw, które kojarzą się z krajem kwitnącej wiśni: np. Yamato, czy Sagano. Jednym z ciekawszych wzorów jest prezentowany wyżej model Fasara Linen (zdjęcie wyżej), który oprócz efektu dekoracyjnego pozwala na lekkie przesłonięcie wnętrza bez większego ograniczenia ilości światła przechodzącego przez szybę z folią. Cała grupa folii Fasara to ponad 50 wzorów.

Ciekawą folią ekonomiczną z efektem szronu jest folia 3M Scotchcal 5525-324, natomiast folia biała matowa to odpowiednio 3M Scotchcal 5525-314. Za rozsądną cenę otrzymujemy materiał z niesamowitym efektem na szkle. Folia szroniona Scotchcal 5525-324 umożliwia wycinanie w niej wszelkich wzorów dekoracyjnych.

Więcej informacji o foliach z serii 3M Scotchcal 5525 (w języku angielskim) w załączonym niżej linku do biuletynu. Polecamy również strony internetowe koncernu 3M w Polsce opisujące (język polski) folie dekoracyjne 3M.

folie dekoracyjne 3M Scotchcal 5525 - biuletyn, Morpho Films Wrocław


W dekoracji szkła wciąż dużą popularnością cieszą się folie matowe (matujące, mleczne), które imitują szkło trawione lub piaskowane.

Cenną zaletą folii dekoracyjnych 3M jest możliwość łatwego i skutecznego usunięcia takich zabrudzeń, jak odciski palców, które są bardzo trudne do usunięcia z szyb obrabianych mechanicznie, czyli np. szyb piaskowanych.

Spoza grupy gotowych produktów, wiele wzorów folii dekoracyjnych można wykonać na zamówienie. Nasz grafik zaprojektuje wzór zgodny z Państwa opisem. Wzór taki można nadrukować i/lub wyciąć w folii. Mogą to być proste paski o określonych szerokościach lub bardziej zaawansowane wzory. Jednym z z nich jest populary gradient, któory można wykonać wg specyfikacji klienta.

Folię z gradientem znajdziemy również wśród folii 3M Fasara znajdziemy m.in folię z gradientem Fasara Aerina, która ma gradient przechodzący od mleka do przezroczystości na szerokości 1,27m. W ofercie Morpho dostępna jest również folia gradientowa, która na środku jest mleczna, a gradient rozchodzi się symetrycznie do przezroczystości środek - góra i środek - dół (patrząc na naklejony poziomy pas folii) na szerokości rolki 152cm. Jest to folia Diffusion 120.

 Jeśli przedmiotem dekoracji mają ściany, lub inne powierzchnie, sprawdź folie graficzne 3M oraz laminaty 3M Di-Noc

Chcesz zamówić folie, albo szukasz firmy do profesjonalnego montażu? A może chcesz się poradzić? Wyślij zapytanie